Leczenie nadpotliwości Wrocław

Leczenie nadpotliwości Wrocław skierowane jest do wszystkich pacjentów cierpiących na tę dolegliwość, u których nie stwierdzono przeciwwskazań do korzystania z rozwiązań, jakie stosuje się w naszej klinice.

Nadpotliwość jest zaburzeniem występującym stosunkowo często u populacji ludzkiej. Polega ono na nadczynności gruczołów potowych, które odpowiedzialne są za termoregulację. Stają się one nadaktywne, nawet jeśli organizm tego nie potrzebuje. Nadmierną czynność gruczołów potowych wzmagają silne emocje, stres, lęk, spożywanie niektórych potraw czy klimakterium. Nasza klinika wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów zmagających się z tym schorzeniem. Każdy zabieg wykonywany jest wyłącznie z użyciem bezpiecznych preparatorów, które posiadają stosowne certyfikaty. Dla pełnego bezpieczeństwa zabiegi są przeprowadzane przez lekarza z wieloletnim doświadczeniem – dr Filipa Kulewicza. Umiejętności doktora potwierdza jego wykształcenie oraz zdobyte przez niego liczne certyfikaty.

Nadpotliwość Wrocław - leczenie w postacji wstrzyknięcia toksyny botulinowej
Nadpotliwość pach - leczenie we Wrocławiu
Leczenie nadpotliwości pach we Wrocławiu
Leczenie nadpotliwości dłoni we Wrocławiu

Nadpotliwość Wrocław – gruczoły ekrynowe i apokrynowe

Nadpotliwość Wrocław – poznaj sprawdzoną klinikę stosującą najnowsze rozwiązania w leczeniu tego schorzenia. Sprawimy, że twoje gruczoły potowe przestaną być nadaktywne, bez względu na swój rodzaj. Z doświadczenia wiemy, że nadpotliwość ze strony gruczołów ekrynowych, jak i apokrynowych może być tak samo uciążliwa i w skuteczny sposób utrudniać codzienne życie.

Wśród gruczołów potowych wyróżniamy właśnie 2 ich rodzaje – ekrynowe i apokrynowe. Gruczoły ekrynowe rozmieszczone są na całym ciele i najliczniej pokrywają okolice dłoni oraz stóp. Ich wydzielina jest wodnista i to właśnie one powodują, że skóra głowy staje się wilgotna, a włosy nieświeże. Gruczoły apokrynowe natomiast noszą nazwę gruczołów zapachowych i są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach potu. Największe ich skupiska występują pod pachami, w okolicach pachwin oraz krocza. Ich wydzielina jest stosunkowo gęsta i tłusta. Ich nadprodukcja powoduje, iż pomimo regularnej higieny, ciężko nam jest się pozbyć przykrego zapachu.

Zarówno nadmierna potliwość spowodowana przez gruczoły ekrynowe, jak i apokrynowe jest w mniejszym lub większym stopniu uciążliwa. Może powodować duży dyskomfort, utratę kontaktów towarzyskich, a nawet zmniejszać samoocenę. Z tego oto powodu nasza klinika wyszła naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i wprowadziła najnowszą i zarazem najskuteczniejszą metodę, która skutecznie zwalcza nadpotliwość stóp i pach, nadmierną potliwość twarzy czy głowy.

Leczenie nadpotliwości przy użyciu toksyny botulinowej

Leczenie nadpotliwości ma na celu uniemożliwienie wydzielania potu przez zastosowanie kilku powtarzających się zabiegów. Ich celem jest doprowadzenie do całkowitej zmiany funkcjonowania gruczołów potowych, co w konsekwencji prowadzi do zatrzymania procesu pocenia się. W naszej klinice stosujemy nowoczesną i skuteczną metodę leczenia nadmiernego pocenia się przez zastosowanie toksyny botulinowej.

Leczenie nadpotliwości przy użyciu toksyny botulinowej to bezpieczna i zarazem efektywna metoda leczenia, zapewniająca długotrwałe rezultaty. Osiąga lepsze efekty w porównaniu z leczeniem miejscowym, bez konieczności inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zastrzyki z toksyny botulinowej skutecznie niwelują nadmierne pocenie się pod pachami, w okolicach twarzy, głowy czy stóp.

Efekty działania toksyny botulinowej utrzymują się średnio od sześciu do dziewięciu miesięcy, a leczenie wiąże się z wysokim stopniem zadowolenia pacjentów. Przeciętny czas zabiegu to 15-30 minut. Dlatego, jeśli borykasz się z problemem nadmiernej potliwości, rozwiąż go mało inwazyjnym i niezwykle bezpiecznym zabiegiem. Wybierając klinikę, postaw na specjalistów. Możesz zaufać nam i naszemu Dyplomowanemu Lekarzowi Medycyny Estetycznej, który da ci pewność kompetencji oraz będzie gwarancją najlepszego wyboru.

Przeciwwskazania

Pomimo ogromnego bezpieczeństwa leczeniu nadpotliwości przy użyciu toksyny botulinowej nie mogą się poddać wszyscy. Zabieg ten nie jest wskazany dla osób cierpiących na schorzenia powodujące osłabienie mięśni, w tym choroba neuronu ruchowego (stwardnienie zanikowe boczne) i miastenia. Ograniczeniem jest również okres ciąży oraz karmienia piersią. Zastrzykom z toksyny botulinowej nie powinny poddawać się osoby mające uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, a także posiadające miejscowe zakażenia skóry. Wykluczające tu mogą okazać się także problemy z krzepliwością krwi oraz przyjmowanie niektórych leków, które mogą nasilać działanie toksyny. Leki te obejmują antybiotyki tetracyklinowe i antybiotyki aminoglikozydowe. Natomiast leki rozrzedzające krew – w tym aspiryna, warfaryna i dabigatran – zwiększają ryzyko znacznych siniaków w miejscach wstrzyknięć.