Kurze łapki Wrocław – zabiegi likwidacji zmarszczek mimicznych wokół oczu

Kurze łapki to potoczna nazwa zmarszczek mimicznych, które pojawiają się w okolicach oczu. Pojawiają się już po 20 roku życia. Nasilają się zwłaszcza podczas uśmiechania, przez co nazywane są zmarszczkami śmiechu. Kurze łapki mogą powodować uczucie dyskomfortu, dlatego warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu ich spłycenia. 

Zabieg likwidacji kurzych łapek przeprowadza dr Filip Kulewicz — dyplomowany lekarz medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w wielu międzynarodowych oraz światowych kongresach — doświadczenia nabierał m.in. w Monako, Szwajcarii, Bolonii, Bogocie, Anglii, Tel-Aviv, Shlomi, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, czy Wałbrzychu. Jest także Członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. 

Lekarz na samym początku przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem. Dzięki temu zaproponuje indywidualną terapię, która przyniesie oczekiwane rezultaty. Po analizie specjalista dobierze odpowiednią dawkę oczyszczonej toksyny botulinowej typu A w roztworze soli fizjologicznej. Następnie wstrzyknie ją do określonych mięśni twarzy. Sam zabieg jest mało bolesny, dzięki czemu stosowanie znieczulenia nie jest konieczne. Jednak w trosce o komfort naszych pacjentów, czasami używamy żelu lub kremu znieczulającego na godzinę przed planowanym zabiegiem. Botox jest aplikowany za pomocą bardzo cienkiej igły przy użyciu bezpiecznych preparatów, które posiadają stosowne certyfikaty. Zabieg trwa ok. 20 minut i przeprowadzany jest w miłej dla pacjenta atmosferze. Po pierwszym wstrzyknięciu efekty widać już po kilku dniach. Utrzymują się przez okres 4-6 miesięcy.

Kurze łapki Wrocław
Efekt przed i po wykonaniu zabiegu likwidacji kurzych łapek
Likwidacja kurzych łapek zmarszczek we Wrocławiu
Usuwanie kurzych łapek Wrocław - efekt po wykonaniu zabiegu

Jakie są przyczyny kurzych łapek?

Kurze łapki powstają, gdy skóra z biegiem lat traci białka, do których należą kolagen oraz elastyna. Z tego względu skóra wokół oczu staje się słabsza, przez co jest podatna na powstawanie zmarszczek. Ich występowanie wspomaga również nadmierna emocjonalność. Osoby, które często się śmieją lub płaczą, są bardziej narażone na powstawanie kurzych łapek. Dochodzi wtedy do skurczy włókien mięśniowych, które prowadzą do chwilowego zmarszczenia twarzy. Częsta ekspresja mimiczna skutkuje utrwaleniem się zmarszczek. Warto także wspomnieć, że skóra wokół oczu jest pozbawiona tkanki tłuszczowej, przez co szybko się rozciąga i deformuje. To również powoduje powstawanie kurzych łapek. Proces starzenia się skóry przyspiesza również chroniczny brak snu, palenie tytoniu, czy nieodpowiednia dieta. Powstawaniom zmarszczek sprzyja także niewystarczające nawodnienie oraz brak niektórych witamin (B, A, C oraz E). Ponadto kurze łapki powstają wskutek czynników zewnętrznych. Należą do nich promieniowanie słoneczne, a także korzystanie z solarium (działanie promieni UV).

Metody likwidacji kurzych łapek

Botox

W zabiegu lekarz korzysta z preparatu, który zawiera oczyszczoną toksynę botulinową typu A. Dzięki wykonaniu iniekcji bocznej części mięśnia okrężnego oka, uzyskuje się efekt tymczasowego paraliżu mięśnia. Po zakończonym zabiegu zmarszczki zostają spłycone, a skóra staje się wypoczęta i odmłodzona.

Laser frakcyjny CO2

Laser emituje do skóry właściwej promienie, które pobudzają komórki do produkcji dużej ilości kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu skóra staje się jędrna oraz napięta. Podczas zabiegu naskórek nie ulega uszkodzeniu. W celu uzyskania najlepszego efektu zaleca się serię zabiegów co ok. 6 tygodni.

Kwas hialuronowy

Zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry preparatów z kwasem hialuronowym. Dzięki swoim właściwościom spłycają zmarszczki i poprawiają kondycję skóry. Efekt utrzymuje się do roku. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu, przed zabiegiem warto zdecydować się na wypełnienie zmarszczek toksyną botulinową typu A. Kwas hialuronowy można również podać przy zabiegu mezoterapii igłowej.

Rozpuszczalne nici PDO

Lekarz wszczepia je w mięsień okrężny oka. Po zabiegu zmarszczki zostają spłycone, a skóra staje się napięta. Nici zwiększają produkcję kolagenu oraz elastyny. Ponadto nadają skórze elastyczność oraz jędrność. Efekt utrzymuje się do 2 lat, a nici rozpadają się w ciągu 8 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe

Wstrzykiwany preparat powstaje z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Zawarte w nim „czynniki wzrostu” stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra wokół oczu wygląda na wypoczętą.

Jeśli borykasz się z kurzymi łapkami, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Doktor Filip Kulewicz sprawi, że zmarszczki staną się niewidoczne. Twoja skóra będzie wyglądać młodziej oraz stanie się elastyczna.